Понедельник, 23.10.2017, 20:14
Приветствую Вас, Гость

Домашні добрива

Добриво з кухні №1: яєчна шкаралупа

Хтось рекомендує закопувати, хтось настоює на яєчній шкаралупі воду для поливу – словом, квітникарів,   які свято вірять в поживні властивості яєчних відходів достатньо.В шкаралупі з яйця і правда багато кальцію, але навряд  чи  ваші кімнатні рослини зможуть його засвоїти. В кращому випадку шматочки яєчної шкаралупи спрацюють як розрихлювачі грунту. В гіршому – призведуть до хлорозу рослини. Адже більшість кімнатних рослин не те що не засвоюють кальцій, вони його просто не терплять! Надлишок кальцію в грунті  може викликати різні захворювання у таких кімнатних квітів, як: глоксинія та фіалка, азалія. Користь може бути, якщо брати для підкормки ретельно    подрібнену на однорідну порошкову масу шкаралупу. Яєчний порошок вносити в грунт треба разом з мінеральними добривами, перемолота шкаралупа нейтралізує їх кислоту.

Шкаралупа є найціннішим органічним добривом. Вона містить до 94% карбонату кальцію (вуглекислого кальцію) і 1,4% магнію і є прекрасним матеріалом для  вапнування грунтів. Сім'я з трьох осіб на місяць споживає до 100 яєць, шкаралупа яких найчастіше йде в сміття. За рік, таким чином, може набратися до 10 кг найціннішого добрива.

Добриво з кухні №4: кавова гуща

Кавова гуща в якості добрива підійде тим рослинам, які люблять кислий грунт.

Підкормка з відходів №7: лушпиння з цибулі

Можна раз на місяць (частіше не варто) робити так: лушпиння цибулі заливаємо кип’ятком, хай настоїться годину-дві, проціджуємо – і можна обприскувати. Обприскую саму рослину і верхній шар землі. Використовую тільки свіжо приготований настій!

Добриво-сміття №8: апельсинові шкірки

Готуємо відвар так само, як з цибулевого лушпиння, тільки настоюємо довше. Мої квіти таке обприскування апельсиновим настоєм врятувало від павутинного кліща.

В окремий підпункт не виділяю, але зустрічала і поради поливати квіти водою після промивки різних круп. Пробувала. Шкоди наче не наробила, але і особливого ефекту теж не помітила. Те ж саме з водою з-під картоплі. Якщо ви хочете поекспериментувати з поливом мінералкою – уважно читайте етикетку! Солі не найкращий друг рослин. Крім того, у воді немає бути вуглекислоти.

Добриво для квітів з кухні №6: рослинні олії

Дехто радить протирати листя кімнатних рослин рослинними оліями чи молоком, нібито для блиску і т.д.   Пробував скористатися і такою порадою: листя справді заблищало, але згодом кінчики почали жовтіти і   скручуватися... А все тому, що олія забиває пори, через які листок дихає.

Добриво з холодильника №5: пиво

Цей рецепт прийшов до нас нібито з Сінгапуру, де квіти поливають пивом, розведеним з розрахунку       одна частина пива на сорок частин води. Чесно скажу – не пробував.

Добриво чи сміття №3: м’ясна вода

М’ясна вода – це вода, в якій промивали сире м'ясо. Ще одні «знавці» радять поливати квіти молочною      водою. Думаю, всім зрозуміло, що влітку такий полив збагатить ваш квітник ароматами смітника.     Причому   пахнути почне раніше, ніж квітка встигне засвоїти щось поживне з м’ясної чи молочної води…                                                                                         На аромат злетяться мушки, мухи… Тож вирішуйте, чи варто експериментувати з таким поливом.

Порад і рецептів з «кухонними добривами» є багато, але будьте обережні з експериментами, краще    використовуйте провірені методи!